    Casio C751 GzOne Ravine Low Profile Dual USB 3.1 Amp Car Charger - Black USBD3.1ABLK
    Low Profile Dual USB 3.1 Amp Car Charger - Black  USBD3.1ABLK
    This product is guaranteed to be an authentic Grabit product.
    This Casio C751 GzOne Ravine Dual USB Car Charger 2.1A + 1A is a small yet powerful car charger for USB powered devices. This Casio C751 GzOne Ravine dual USB port car charger packs colossal power into a modest frame.
    This Casio C751 GzOne Ravine car charger allows you to charge 2 devices at once - even a tablet! One port gives 1A of power used to support most smartphones and and the other port is 2.1A used to power tablets.
  4. Package Contents:
  5. Dual USB Car Charger (3.1A) - Black
  6. Part Number: USBD3-1ABLK-UTC751-GZONE-RAVINE
    Warranty: 1 Year
    Manufacturer: Grabit
    Quantity:
    Availability: 0 in Stock